Istorija

Labdaros fondas EKKLESIA oficialiai savo veiklą pradėjo 1997 m., tačiau pirmoji labdaros siunta Lietuvą pasiekė jau 1994 m. Fondo steigėja Larisa Čerkaskaja pagalbą skurstantiems ir bėdoje atsidūrusiems žmonėms ėmė teikti po to, kai 1993 m., būdama Vokietijoje, finansinės paramos sulaukė iš nepažįstamų žmonių. 

Vokietijoje ji susipažino su sutuoktinių pora, kuri jau keletą metų padėjo labdara Klaipėdos žmonėms. Abipusių pastangų dėka siuntos į Lietuvą ėmė keliauti reguliariai. Vėliau bendradarbiauti pradėta ir su Anglijos bei Danijos labdaros organizacijomis. 

„Ekklesia“ fondo dėka per 13 veiklos metų užsienyje buvo surinkta ir Lietuvos žmonėms padalinta daugiau nei 1300 tonų labdaros. Pagalbos sulaukė ne tik pavieniai žmonės, daugiavaikės šeimos, neįgalieji, pensininkai, bet ir ligoninės, senelių bei vaikų globos namai, mokyklos, žmonėmis su negalia besirūpinančios draugijos. Įstaigos gavo vertingos medicininės įrangos, brangių vaistų, baldų, čiužinių, higienos reikmenų, patalynės. Pavieniams asmenims buvo dalinami ne tik kokybiški maisto produktai, bet ir drabužiai, avalynė, žaislai.

Vargstančiųjų bei stokojančiųjų mūsų šalyje nemažėja, o labdaros fondas siekia suteikti kuo daugiau įvairios pagalbos tokiems žmonėms, todėl buvo nuspręsta bent dalį jų kartą per dieną pamaitinti karštu maistu. Taigi, 2006 m. duris atvėrė pirmoji, o 2011 m. ir antroji labdaros valgykla, kurios kartu kasdien suteikia maitinimą daugiau nei 500 žmonių.