Vilties centro veikla ir planai.

Labdaros ir paramos fondas Vilties centras jau turi daugiau nei dešimties metų patirtį. Jis buvo įkurtas 1997 metais (tada fondas vadinosi „Ekklesia“). Fondo steigėja Larisa Čerkaskaja labdaringą veiklą Lietuvoje pradėjo jau 1994 metais, po to, kai būdama Vokietijoje dėl anūko ligos sulaukė pagalbos iš nepažįstamų žmonių. Iš pradžių pagalba buvo teikiama labdara – parama nepasiturintiems žmonėms drabužiais, buities apyvokos daiktais, ligoninėms – reikalinga įranga bei technika. Vėliau, 2006 m., duris atvėrė ir labdaros valgykla, pasunkėjus ekonominei padėčiai, jau 2011 m. – ir antroji; valgyklose kasdien karštus pietus gauna daugiau nei 500 žmonių.

Fondas teikia ne vien pagalbą daiktais ar maistu – per veiklos laikotarpį jau 47 nuo priklausomybės ligų kenčiantys žmonės buvo išsiųsti į reabilitacijos centrus ir tapo pilnavertiškais visuomenės nariais. Krizes išgyvenantiesiems padedama išspręsti jų sunkumus, sutvarkyti dokumentus ar rasti vietą laikinai apsistoti, pasikonsultuoti su teisininku. Kiekvienam besikreipiančiam suteikiama ir psichologinė bei dvasinė pagalba.

Vilties centre dirbančius žmones vienija krikščioniškosios vertybės – meilė artimui, tikėjimas gera žmogaus prigimtimi. Tai skatina susitelkti bendram tikslui – padėti tiems, kas skursta, susiduria su sunkumais, išgyvena krizes. Fonde stengiamasi priimti ir išklausyti kiekvieną, suteikti vilties.

Šiuo metu siekiame plėsti fondo veiklą, nes skurstančių ir pagalbos reikalingų žmonių Lietuvoje nemažėja. Ketiname atnaujinti Liepkalnio gatvėje esančios valgyklos patalpas, nes senosios yra per mažos, jose šalta ir drėgna. Prie valgyklos būtų įrengti dušai, kad jos lankytojai galėtų nusiprausti ir persirengti, taip palaikydami švarą patalpose. Būtų išplėstas ir krizės centras – įrengtos patalpos laikinam apgyvendinimui. Taip pat planuojame paruošti patogų kambarį labdaros dalinimui, kuriame pagalbą daiktais gaunantys žmonės galėtų patogiau išsirinkti drabužių ar kitos labdaros.

Tik jau vykdomai veiklai, tiek planuojamiems darbams (juos pradėsime 2015 metų pirmoje pusėje) labai reikia paramos. Pagalbos prašome ne vien pinigais – baldai, namų apyvokos daiktai, drabužiai, o ypač – statybos darbais besiverčiančių bendrovių paslaugos būtų itin vertingos.

Apie fondo vykdomą veiklą, nuveiktus darbus ir toliau pranešime tinklaraštyje – kviečiame sekti mūsų naujienas!

Atgal